شاخه اندازی اطلاعات شناسنامه شناسنامه

شاخه: اندازی اطلاعات شناسنامه شناسنامه الکترونیکی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی میل به دوحه جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور عزیزمان ایران

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص خبر تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با ظریف گفت: این تماس شب گذشته انجام و میل به طرف قطری جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور ع

میل به دوحه جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور عزیزمان ایران

میل به دوحه جهت بازگرداندن سفیر خود به تهران

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص خبر تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با ظریف گفت: این تماس شب گذشته انجام و میل به طرف قطری جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد.

به گزارش مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص خبر تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تایید این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: این تماس شب گذشته انجام و میل به طرف قطری جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد که ما از این اقدام دولت قطر استقبال می کنیم.

میل به دوحه جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور عزیزمان ایران

قاسمی اضافه کرد: قبلا سفیر آن کشور جهت بعضی مشورت ها به دوحه فراخوانده شده است بود و بازگشت مجدد ارزش به پایتخت کشور عزیزمان ایران تصمیم و اقدامی منطقی و مثبت ارزیابی می گردد.

وی تاکید کرد: همانگونه که مکررا اعلام داشتیم سیاست اصولی و همیشگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران توسعه روابط با تمامی همسایگان بوده و خواهد بود و کشور عزیزمان ایران همواره آمادگی دارد در چارچوب احترام متقابل و حفظ منافع مشترک، روابط بهتری با تمامی کشورهای همسایه و پیرامونی خود داشته باشد و همانگونه که وزیر امور خارجه اعلام داشتند یکی از اولویت های اساسی یا اَبَر الویت ما در سیاست خارجی کشور در دولت جدید، ارتقاء همکاری ها و اولویت دادن به توسعه مناسبات همه جانبه با کشور های همسایه خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص خبر تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با ظریف گفت: این تماس شب گذشته انجام و میل به طرف قطری جهت بازگرداندن سفیر خود به پایتخت کشور ع

قاسمی افزود: کشور عزیزمان ایران اعتقاد است تنها راه تامین امنیت و ثبات و فراهم نمودن زمینه های توسعه اقتصادی در منطقه، عادی سازی و گسترش روابط میان کشورهای منطقه و عدم دخالت کشورهای فرا منطقه ای در امور منطقه است و کشور عزیزمان ایران آماده است در جهت تعامل هر چه زیاد این کشور ها و حل و فصل بعضی ابهامات و پرسشها میان آنها تلاش های سیاسی مورد نیاز را به عمل آورد. نیاز و ضرورت امروز منطقه همکاری دسته جمعی و فائق آمدن بر اختلافات و ایجاد زمینه های مورد نیاز جهت مشورت و گفتگوهای زیاد در این منطقه حساس از دنیا می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در آخر تاکید کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از هر گام سازنده و مثبت همسایگان جهت اصلاح و ارتقاء روابط فی مابین همواره استقبال کرده و بدان ارج می نهد.

واژه های کلیدی: ایران | بازگرداندن | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz