شاخه اندازی اطلاعات شناسنامه شناسنامه

شاخه: اندازی اطلاعات شناسنامه شناسنامه الکترونیکی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار بین الملل سلاح هسته‌ای نامرئی پوتین به کابوس آمریکا تبدیل شده است هست. / تایم

نشریه معتبر تایم در مقاله‌ای با عنوان آیا باید از تسلیحات هسته‌ای تازه روسیه واهمه داشت؟نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از نسل تازه تسلیحات هسته‌ای این ک

سلاح هسته‌ای نامرئی پوتین به کابوس آمریکا تبدیل شده است هست. / تایم

تایم: سلاح هسته ای نامرئی پوتین به کابوس آمریکا تبدیل شده است است.

عبارات مهم : روسیه

نشریه معتبر تایم در مقاله ای با عنوان آیا باید از تسلیحات هسته ای تازه روسیه واهمه داشت؟نوشت: ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه از نسل تازه تسلیحات هسته ای این کشور در حالی پرده برداری کرد که به گفته او این تسلیحات هسته ای قادر خواهند بود تا از همه سپرها و پدافندهای موشکی آمریکا عبور کنند.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه با حضور در مراسم صحبت که در مجمع فدرال روسیه برگزار می شد، گفت: این تسلیحات هسته ای تازه در واقع پاسخ مستقیم به تصمیم دولت آمریکا جهت خروج یک جانبه از معاهده موشک های بالستیک که در سال 2002 میان دو کشور به امضا رسیده بود و توسعه این موشک ها را محدود می کرد، ساخته شده است اند.

این سلاح هسته ای تازه که به آن لقب موشک کروز هسته ای نامرئی داده شده است هست، به گفته مقامات روس می تواند به هر سپر موشکی در دنیا نفوذ کند.

نشریه تایم ولی این پرسش را مطرح می کند که آیا این تسلیحات هسته ای تازه روسیه در واقعیت کارآمدی مورد ادعای پوتین را خواهند داشت و اگر نیز این تسلیحات در واقع از چنین فناوری جدیدی بهره مند باشند آیا شهروندان آمریکایی باید از ادعای پوتین وحشت کنند؟ پاسخ این پرسش از سوی دولت ترامپ منفی است.

دانا وایت، سخنگوی پنتاگون در اینباره به خبرنگاران گفت: ما با بیانات پوتین غافلگیر نشدیم و مردان آمریکا نباید هیچ واهمه ای از بیانات او داشته باشند چراکه ما کاملا آماده هستیم.

هدر نائورت، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا نیز در تصویر العمل به تصویرهای انتشار یافته از سلاح تازه هسته ای روسیه آن را یک اقدام پست دانست و گفت: ولادیمیر پوتین ثابت کرد که نظر آمریکا نسبت به روسیه در این مدت طولانی کاملا درست بوده است.

بنابراین گزارش، روسیه اکنون در حال به روز رسانی تسلیحات هسته ای خود از جمله موشک های بالستیک قاره پیمای هسته ای، موشک های بالستیکی زیردریایی ها و بمب افکن های مدرن است.

یکی از تسلیحات اعلام شده است به وسیله پوتین موشک بالستیک هسته ای RS28 است که قادر خواهد بود تا از رادارهای سیستم های پدافند آمریکا بگریزد. این موشک که از سوخت مایع استفاده می کند آن قدر قدرتمند است که می تواند دور قطب شمال یا قطب جنوب را حرکت کند تا با فریب دادن موشک های پدافند آمریکا در نهایت به خاک این کشور اصابت کند.

این سلاح بی شک قدرتمندترین سلاح ساخته شده است در دقت و رادار گریزی روسیه است ولی در عمل با منطق جور در نمی آید که بتواند خاک آمریکا را مورد نشانه خود قرار دهد. هر پدافند موشکی آمریکا جهت نشانه قرار دادن یک یا دو موشک بالستیک تنظیم شده است هست. تنها 44 رهگیر در ایالت های کالیفرنیا و آلاسکا راه اندازی شده است اند. در صورتی که یک کشور متهاجم مثل کره شمالی موشک بالستیکی را به سوی آمریکا نشانه بگیرد، پیش از برخورد با نشانه قطعا نابود خواهد شد ولی روسیه اگر بخواهد به آسانی می تواند با پرتاب ده ها موشک بالستیک و سردرگمی پدافند موشکی آمریکا به آن نفوذ کند.

سلاح هسته‌ای نامرئی پوتین به کابوس آمریکا تبدیل شده است هست. / تایم

واژه های کلیدی: روسیه | پوتین | آمریکا | بالستیک | آمریکایی | ولادیمیر | موشک بالستیک | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz