شاخه اندازی اطلاعات شناسنامه شناسنامه

شاخه: اندازی اطلاعات شناسنامه شناسنامه الکترونیکی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی باز هم دلار و سکه خبرساز شد

همچنان زیاد کردن قیمت دلار و سکه و شایعه قطع شدن ارز مسافرتی جزو اخبار پربازدید این روزهاست که موجب بهم ریختگی بازار و شدت یافتن قیمت‌ها شده است است.

باز هم دلار و سکه خبرساز شد

باز هم دلار و سکه خبرساز شد

عبارات مهم : بازار

همچنان زیاد کردن قیمت دلار و سکه و شایعه قطع شدن ارز مسافرتی جزو اخبار پربازدید این روزهاست که موجب بهم ریختگی بازار و شدت یافتن قیمت ها شده است است.

به گزارش ایسنا، مدتی است که شایعه قطع شدن ارز مسافرتی سر زبان ها افتاده و موجب در هم ریختگی بازار ارز و سکه شده است هست، این شایعه از آن جا قوت گرفت که بعضی از آژانس های مسافرتی گفتند که بانک مرکزی به آنها نامه زده و اعلام کرده است تا آخر تیرماه ارز مسافرتی قطع می شود ولی این قضیه از مدیر انجمن آژانس های گردشگری با تکذیب دریافت چنین نامه ای از سوی بانک مرکزی همراه شد ولی در تاریخ ۲۹ تیرماه بود که بانک مرکزی طی واکنشی تایید کرد که قرار است ارز مسافرتی تعیین وظیفه شده است و نحوه پرداخت آن مشخص شود. آن طور که مهدی کسرایی پور – مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی – اعلام کرده، این بانک پیشنهادات جدیدی را جهت اصلاح نحوه پرداخت ارز مسافرتی مطرح کرده که در ستاد اقتصادی دولت در حال بررسی است.

باز هم دلار و سکه خبرساز شد

سکه عامل گرانی قیمت دلار

سکه دیگر موضوعی است که تحلیلگران بازار ارز آن را علت زیاد کردن قیمت دلار می دانند. جالب اینجاست که تا پیش از این با توجه به رابطه مستقیمی که بین قیمت دلار و سکه وجود دارد این زیاد کردن قیمت دلار بود که موجب گران شدن سکه می شد، ولی مدتی است که زیاد کردن قیمت سکه موجب هیجان در بازار شده است هست. عنوان می شود در روزهایی که حتی دلار آرام هست، سکه زیاد کردن قیمت دارد و این به علت زیاد کردن تقاضایی است که جهت آن وجود دارد. صرافی ها عنوان می کنند با وجود اینکه سکه های پیش فروش در حال تحویل است ولی این سکه ها به بازار نمی آید و نتوانسته عامل تعدیل قیمت ها باشد. دارندگان سکه های پیش فروش با توجه به آینده نگری که جهت زیاد کردن قیمت در آینده دارند، ترجیح می دهند فعلا از پیش فروش آن خودداری کنند و دارایی خود را در قالب سکه نگه دارند. در همین زمینه مدیر اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر اعتقاد است که بازار در حال حاضر دچار رکود عجیبی شده است و با وجود التهاب در بازار کمتر کسی جهت خرید و فروش به بازار مراجعه می کند و این در حالی است که افراد تنها جهت برطرف نیاز به خرید سکه های خرد آن هم در حجم بسیار اندک روی خواهند آورد.

همچنان زیاد کردن قیمت دلار و سکه و شایعه قطع شدن ارز مسافرتی جزو اخبار پربازدید این روزهاست که موجب بهم ریختگی بازار و شدت یافتن قیمت‌ها شده است است.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz